Primeur in het dorp: het eerste culturele evenement van onze vereniging. ‘Glorianes Fa Temps’ is Catalaans en wil zoveel zeggen als ‘Glorianes Toen’. Een vertelnamiddag met drie mensen die een deel van hun jeugd in Glorianes doorbrachten in de tijd dat de mensen hier nog leefden van veeteelt en landbouw. Met meer dan honderd waren ze toen. Pas in 1968 werd er elektriciteit naar het dorp gebracht. Te laat, want de leegloop was al begonnen. In de jaren ’80 woonde er één man en één vrouw in het dorp. En niet eens samen.

Nog een primeur: de eerste keer dat het mooie kerkje gebruikt werd voor iets anders dan de jaarlijkse mis.

Daarna hebben we het clublokaal van onze vereniging ingewijd: een ruime zaal op het gelijkvloers van het gemeentehuis, helemaal zoals het hoort ingericht met oude zetels waar je diep inzakt, versleten stoelen, twee koelkasten en een verouderde muziekinstallatie. We hebben nog lang nagepraat, een beetje teveel gedronken en nog mooie plannen gemaakt.

DSCN4647